Strona glownaImprezyGaleriaVideoLokalizacjaZarzadLinkiKontakt
 
 
 
     
 
  Cracovia Manor, 196 Main Avenue, Wallington, NJ 07057 - tel. (973) 473-8527
 
 
 

Stypendia Fundacji Budzynia po raz 11.  

Cracovia Scholarship Foundation imienia Bolesława Budzynia w Wallington w stanie New Jersey po raz 11-ty przyzna jednorazowe stypendia dla polskich studentów w Stanach Zjednoczonych. Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2009 roku.

Zasady przyznawania stypendiów oraz wymagania wobec potencjalnych kandydatów do ich otrzymania praktycznie nie zmieniają się od lat.

Wymagania wobec kandydatów
Studenci ubiegający się o stypendium powinni spełnić kilka kryteriów:
- zaliczony pierwszy rok studiów,
- dobre wyniki w nauce – średnia ocen minimum 2,8 (G.P.A.),
- pochodzenie polskie oraz udokumentowane związki ze środowiskiem polskim w USA,
- stałe miejsce zamieszkania w stanie New Jersey (kandydat może studiować na dowolnej uczelni w USA),
-  o stypendium może się ubiegać w danym roku tylko jedna osoba z rodziny.
Każdy z kandydatów musi – zgodnie z formularzem – opisać swoją rodzinę, a także napisać esej (objętość dowolna), w którym zaprezentuje swoje dotychczasowe osiągnięcia naukowe w działalności społecznej – przede wszystkim na rzecz Polonii oraz zamierzenia na przyszłość (chodzi głównie o to, jakie studia zamierza skończyć i jakie ma plany zawodowe).

Wnioski czekają w „Cracovii”
Pełną informację wraz z wnioskiem stypendialnym można otrzymać w Polish Peoples Home „Cracovia Manor”, 196 Main Avenue, Wallington, NJ 07057.
Wypełnione wnioski przyjmowane będą do 31 grudnia 2009 roku. Potem komisja stypendialna rozpatrzy wszystkie wnioski i przyzna stypendia. Laureaci zostaną powiadomieni do 15 stycznia 2010 roku. Stypendia zostaną wręczone 30 stycznia 2010 r. podczas balu Stypendialnego w „Cracovii Manor”. Stypendium musi być osobiście odebrane przez laureata!
Wszelkich informacji na temat stypendiów udziela menadżer „Cracovii” pod nr tel. 973-473-8527 (wieczorem) lub przewodniczący Fundacji im. B. Budzynia – Roman Gęza, tel. 201-845-8567.

Każdy może być sponsorem
Wysokośc stypendiów uzależniona jest od funduszy, jakie zdoła zebrać fundacja. Każdy może wesprzeć finansowo fundację, a tym samym przyłączyć się do kontynuowania dzieła  Bolesława Budzynia. Podstawowym źródłem zdobywania pieniędzy rzez fundację są oczywiście darowizny. Skromny dochód przynoszą też bale stypendialne. Zasada jest prosta: im więcej pieniędzy uda się zgromadzić, tym więcej osób otrzyma stypendia i tym wyższa jest wartość przyznawanych stypendiów.

Patron fundacji i stypendiów
Bolesław Budzyń zmarł 26 czerwca 2000 roku w wieku 79 lat. Przybył do USA po II wojnie światowej z Niemiec, gdzie w czasie wojny był więźniem, a potem skończył studia inżynieryjne. Był wielkim polskim patriotą. Służył amerykańskiej Polonii ponad pół wieku. Wiele lat pracował w zarządzie Polskiego Domu „Cracovia”. Był współzałożycielem Związku Młodzieży Polskiej – organizacji istniejącej i działającej do dziś. ZMP stworzył m.in. chór „Aria”; powołał i stał się organizacją patronacką Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Adama Mickiewicza w Passaic. Bolesław Budzyń stał się legendą polskich społeczności w powiatach Bergen, Morris i Passaic w New Jersey. Za swoją służbę dla Polonii został nagrodzony przez władze polskie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
 


Zapraszamy


23 styczeń 2021
Karnawał w Cracovii Manor

›› przeczytaj więcej...


Dyrekcja Cracovia Manor z głębokim smutkiem zawiadamia, że dnia 29 czerwca, 2019r odszedł na wieczny odpoczynek długoletni akcjonariusz i dyrektor Polskiego Domu Roman Geza.

Więcej informacji kliknij tutaj »Facebook

Zdjęcia

zobacz zdjęcia z imprezy:
Biesiada cygańsko-góralska 2015

›› kliknij tutaj...


Codzienne zajęcia
›› Kliknij tutaj...

Archiwa
›› CRACOVIA MANOR 75-lecie
›› Podziekowanie dla sponsorow

Warto przeczytać
›› 11 Bal Stypendialny
›› Bolesław Budzyn
›› Fundacja Stypendialna

Po więcej informacji dzwoń
tel. (973) 473-8527